HAKKIMIZDA

Medcem Çimento fabrikası, Medcem Madencilik ve Yapı Malzemeleri San. Tic. A.Ş. tarafından son teknolojik sistemler kullanılarak çevreye en yüksek duyarlılıkta inşa edilmiş ve 2015 yılının ikinci yarısında üretim faaliyetine başlamıştır.

Medcem Çimento, yıllık 6,6 milyon ton klinker üretim kapasitesine sahiptir.

Üretiminin büyük bir kısmı ihracata yönelik planlanan fabrikamız, küresel pazarda pazar payını istikrarlı bir şekilde arttırarak, dünyada hızla yayılan ve tanınan bir marka olmayı hedeflemektedir.

Medcem Çimento, 2021 yılının Ağustos ayında temeli atılan ve 2024 ilk çeyreğinde tamamlanan 2. hat yatırımı ile uluslararası pazardaki gücünü katlayarak dünyanın en büyük çimento üreticileri arasında yer almıştır.

Medcem Çimento, tamamlanan yeni yatırımı ile yıllık 3,5 milyon ton klinker üretim kapasitesini 6,6 milyon tona çıkartarak, yaklaşık %90’lık bir kapasite artışı sağlamıştır.

Yeni yatırım, kapasite artışı ile beraber personel istihdamında yaklaşık %30’luk bir artış sağlamıştır.

Medcem Katı Atık Yakma Tesisi, 2015 yılı içerisinde toplam 110 milyon dolar yatırımla Çorlu’da Türkiye’nin ilk Katı Atık Yakma Tesisi olarak kurmuştur.

Katı Atık Yakma Tesisimiz, Grup şirketlerinden Modern Karton’un kâğıt üretim sürecinde ortaya çıkan kâğıt atıkları, arıtma çamurları ve çevredeki diğer kâğıt fabrikalarının atıklarının enerjiye dönüşümünü sağlamaktadır.

Tesis, atıkların bertarafı ile çevreye, bölgedeki sanayicilere ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Tesis, toplam 27,6 MW/s elektrik veya 100 ton/s buhar üretme kapasitesine sahiptir.

Ticari Ünvan

Medcem Madencilik ve Yapı
Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş.

İstanbul Ticaret Odası

842804

Kuruluş Yılı

2006

KEP Adresi

medcemmadencilik@hs03.kep.tr

Pazarlama ve Satış

medsatpaz@medcem.com.tr

Mali İşler

muhasebe@medcem.com.tr

Bağımsız Denetim Kuruluşu

PwC Bağımsız Denetim ve Serb. Muh. Mali Müş A.Ş.

Mersis Numarası

0613-0603-6540-0015

Vergi Dairesi

Yenikapı V.D. : 6130603654

Ticaret Sicil Müdürlüğü ve No:

İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü-652258

Adres

Merkez Adres

Atatürk Mah.Ertuğrul Gazi Sok.Metropol İstanbul Sit.C2 Apt.No:2a/28 Ataşehir/İstanbul


Fabrika Adres

Akdere Mahallesi Bağalanı Mevkii Fabrika Küme Evleri No:1 Silifke/Mersin